Teknoloji

Twitter’ın Ardından Facebook ve Instagram’da da Ücretli Üyelik Dönemi Başlıyor

Mali açıdan zor bir döneme giren sosyal medya şirketleri, gelirlerini artırmak için yeni yöntemler uygulama arayışına giriyor. Facebook ve Instagram’ın ana şirketi Meta’nın sahibi Mark Zuckerberg, platform sahiplerinin hesaplarını doğrulamak için bilgisayarda aylık 11,99 dolardan başlayan fiyatlarla abonelik başlattığını duyurdu. Bu fiyat cep telefonlarında aylık 14.99$ olacak.

Bu hafta ilk kez Avustralya ve Yeni Zelanda’da hayata geçirilecek abonelik, kimlik doğrulama hizmetleri ve “müşteriye doğrudan erişim” gibi avantajlarıyla Elon Musk’ın Twitter’da uyguladığı “mavi onay rozeti” uygulamasına benziyor. hizmet”.

Zuckerberg, hesabı resmi bir kimlikle doğrulamayı ve böylece Facebook ve Instagram için mavi onay rozeti almayı sağlayan yeni abonelik hizmetinin “özgünlüğü ve güvenliği artırmakla ilgili” olduğunu duyurdu.

Zuckerberg’in verdiği bilgilere göre ‘Meta Verified’ olarak adlandırılan bu hizmet, hesap sahteciliğine karşı ek koruma ve müşteri desteğine doğrudan erişim sağlıyor.

Meta Verified’ın şartları nelerdir?

Meta Verified’a kaydolmak için minimum aktivite şartını karşılamanız, 18 yaşından büyük olmanız ve Facebook veya Instagram’daki ad ve fotoğrafla eşleşen resmi bir kimlik sunmanız gerekir.

Yeni teklif, Elon Musk’ın Twitter için başlattığı 8 dolarlık mavi çek uygulamasına çok benziyor ancak Meta, şirketin kurallarına göre daha önce doğrulanmış hesaplarda herhangi bir değişiklik yapmayacağını belirtiyor.

Abonelere neler sunulacak?

Hizmete kaydolan kullanıcılar, Instagram ve Facebook’ta yayınlanan Hikayeleri ve Reel Videoları için özel etiketler alacak.

Kullanıcılar ayrıca ayda 100 ücretsiz yıldız veya Facebook’ta içerik oluşturuculara ödeme yapmak için kullanılabilecek dijital para birimi alacak.

Ancak şirket, profildeki profil adının, kullanıcı adının, doğum tarihinin veya fotoğrafın değiştirilebilmesi için Meta Verified abonelik ve doğrulama başvuru sürecinin yenilenmesi gerektiği uyarısında bulunuyor.

haber-kavak.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu