Haber

Türkiye’nin ilk sıfır atık sanayi sitesi olacak

KONYA (İGFA) –Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Eski Sanayi ve Karatay Sanayi’nin taşınması için Aslım bölgesinde yapımı devam eden Konya Yeni Sanayi Sitesi’nde incelemelerde bulundu.

İnşaatın son durumu hakkında bilgi veren Önder Altay, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, TOKİ ve Konya Büyükşehir Belediyesi olarak Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşümlerinden biri için canla başla çalıştıklarını belirtti.

Eski Sanayi ve Karatay Sanayi’nin artık şehrin merkezinde olduğunu ve fiziki olarak esnafa ve Konya’ya hizmet etmenin ötesinde peyzaj kirliliği, çevre kirliliği ve trafik yoğunluğu yarattığını kaydeden Lider Altay, “Bu binalar tamamlandığında inşallah esnafımız layık bir tesise kavuştuk.” .

Bakanlık, TOKİ ve Konya Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle Türkiye’nin ilk Sıfır Atık Sanayi Sitesini inşa ettiklerinin altını çizen Lider Altay, “Kendi gücünü üretmekten, üretime kadar pek çok şeyin ilkini bu sanayi sitesinde gerçekleştiriyoruz. yağmur suyunun geri dönüşümü ve atıkların geri dönüşümü. Konya’ya değer katacak bu projeye verdikleri destekten dolayı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum’a ve TOKİ Lideri Sayın Ömer Bulut’a teşekkür ediyorum. Esnafımızı merak etmeyin. Verilen sürede binaları bitirmeye çalışıyoruz. Planlanan süreç yıl sonuna kadar 3 fazın tamamlanmasıdır. İnşallah kalan 2. etabı da 2024 baharında tamamlanarak 2024 baharında esnafımızın bu dükkanlarda eksiksiz Konya’ya hizmet vermesini sağlamak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Buradaki işin ölçeği çok büyük. 2.690 dükkan ve 134 ticaret merkezinden oluşan bir şehir inşa ediyoruz. “Konya’nın en büyük kentsel dönüşümü ilimize hayırlı olsun” sözlerini kullandı.

yenifakilihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu