Haber

THF, EHF’nin Master Plan 360 programına giriyor

ANKARA (İGFA) –EHF’nin Türkiye’de ilk kez düzenlediği Yönetim Kurulu toplantısı öncesi düzenlenen törende THF Lideri Uğur Kılıç ve EHF Lideri Michael Wiederer Master Plan anlaşmasını imzaladı.

İş birliği kapsamında EHF, Türkiye’de gerçekleştirilecek olan ve 8-11 yaş grubunu hedef alan altyapı geliştirme programı için malzeme temeli ve teknik güçlendirme sağlayacak. İlk etabı bir yıl sürecek olan bu işbirliği projesi, ilk etapta planlanan hedeflere ulaşılması halinde toplam üç yıla kadar uzatılabilecek.

Altyapılarda belirtilen yaş gruplarında kulüpleşme oranının artırılması ve bu yaş grubuna genç ve iyi yetişmiş antrenörler yetiştirilmesi de işbirliği projesinin ana hedefleri arasında yer alıyor.

EHF tarafından Temmuz 2020’de başlatılan Master Plan 360 programı, Avrupa ülkelerinde hentbolun çok boyutlu olarak geliştirilmesini ve daha fazla hentbol sporunun ilgisini çekmeyi ve özellikle altyapılarda güçlü bir gelişme sağlayarak hentbolun marka değerini artırmayı hedefliyor. Üye ülkeler program çerçevesinde gerçekleştirmek istedikleri projeleri hazırlayarak EHF’ye sunarlar ve kabul edilirlerse projelerini EHF bazında hayata geçirirler. Türkiye, bugüne kadar projeleri kabul edilen Gürcistan, Letonya, Malta, Hırvatistan ve İskoçya’nın ardından programa katılan altıncı ülke oldu.

EHF’den alınan bilgiye göre Lüksemburg ve Sırbistan ile diğer farklı İngiltere ve Büyük Britanya federasyonlarının başvuruları şu anda değerlendirme aşamasında.

pamukovaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu