Haber

Kızılay’dan ‘Kan Parası’ İddialarına Yanıt

Depremin ardından yaptığı çadır satışlarıyla eleştiri oklarının hedefi haline gelen Kızılay, şunları söyledi: Kan parası‘ o cevapladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, Kızılay’ın torba kan fiyatını yüzde 95 zamla 502 TL’den 980 TL’ye çıkarmasını sert bir dille eleştirdi.

İlgezdi, şunları söyledi: 155 yıllık bir devlet kurumu olan Kızılay, halktan ücretsiz olarak aldığı kanı KDV’si sıfır ürün olarak hastanelere satıyor. Kızılay Başkanı Kerem Kınık’ın ‘SGK’ya verdiğimiz kana zarar veriyoruz’ açıklaması, Kızılay’ın kurumsal kimliğinden ve insan hayatına bakışından ne kadar uzaklaştığının kanıtıdır.dedi.

“Kan Parası” haberinin ardından kurumdan yapılan açıklamada, “Kanın ‘kan parası’ adı altında veya başka bir adla kullanılması nedeniyle vatandaşlardan herhangi bir ücret alınmadığı” belirtildi.

Kurum yaptığı açıklamada, kan bankacılığı faaliyetlerini karşılamak için SGK’dan para çekildiğini ancak masrafları karşılamayan bu ücretin Kızılay tarafından da sübvanse edildiğini belirtti.

Açıklamada ayrıca ‘ Temelsiz, kasıtlı ve algı yaratmaya yönelik’değerlendirme yapıldı.

İşte o açıklama ⬇️

haber-bolvadin.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu