Haber

BAE Devlet Başkanı Putin ile görüşme

p> Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Lideri Pir Muhammed bin Zayed Al Nahyan, 15 Haziran’da Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic ile Belgrad’da bir araya gelirken, dün de St Petersburg’da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmeye geldi.

BEA Devlet Lideri Al Nahyan, Vucic toplantısına ilişkin olarak iki ülke arasındaki stratejik iş birliği, bölgesel ve küresel meseleleri görüştüklerini belirtti. Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic, “Halklarımızın yararına ekonomik, ikili ve her türlü iş birliğini geliştirmeye devam edeceğiz.”

Şeyh Al Nahyan dün 26. St.’de St. Petersburg Uluslararası Ekonomik Forumu kapsamında geldiği St. Petersburg’da Rusya Devlet Lideri Putin ile bir araya geldi. Görüşmede BAE ile ilişkilerin çok başarılı bir şekilde geliştiğine dikkat çeken Putin, Ukrayna’daki savaş esirlerinin değişimindeki rolünden dolayı kendisine teşekkür etti. “BAE ile Rusya arasındaki ikili ilişkiler ve Ukrayna’daki durumu görüşmek üzere bugün Lider Putin ile St. Petersburg’da bir araya geldim. BAE, küresel barış ve istikrara yönelik diyalog ve diplomasi yoluyla siyasi çözüme ulaşmaya yönelik tüm çabaları desteklemeye devam ediyor.” dedi. ” sözlerini kullandı.

haber-serik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu