Haber

Şeref Eroğlu: “4 sporcumuz daha enkaz altında

Türkiye Güreş Federasyonu Lideri Onur Eroğlu, ülke olarak bir felaket yaşadıklarını belirterek, “4 sporcumuz daha enkaz altında. 8 sporcumuz sağ salim kurtuldu. 5 sporcumuz hayatını kaybetti. 4 sporcumuz daha var. Hasan’ımız var, İbrahim’imiz var, onları bekliyoruz.” .

Büyük felaketle sonuçlanan Güreş Turnuvası için Kahramanmaraş’ta yaşayan Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu, arama kurtarma çalışmaları sırasında açıklamalarda bulundu. Enkaz altında kalan güreşçilerin kurtarılması başta olmak üzere arama/kurtarma çalışmalarında bizzat görev yapan Güreş Eroğlu, Kahramanmaraş’ta açıklamalarda bulundu. Erdoğlu, “Vefat eden sevdiklerimiz var. Ailemizden insanlar var. Ülke olarak bir felaket yaşıyoruz. Devlet olarak, millet olarak herkes birlikte elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. 8 sporcumuz” Sağ salim kurtarıldı. 5 sporcumuz şehit oldu. 4 sporcumuz daha enkaz altında” diyen Hasan, İbrahim var onları bekliyoruz Allah ailelerine ve kalplerine bağışlasın.

Yer olursa ellerimizle kazacağız! Yüreğimiz yanıyor. Bugün sadece bir federasyon lideri değil, bir kova olmak istiyorum, bir vinç olmak istiyorum. Ne olur ne olmaz bu yükü kaldırabiliriz ama çocuklarımızı dışarı çıkarabiliriz. Bir yer varsa elimizle tırnağımızla kaldırırız. Ancak sadece Maraş değil, Maraş’ın tüm ilçeleri ve çevre iller var” dedi.

“Kurtuluş Savaşı gibi”

Türkiye Güreş Federasyonu’nun bölgede olduğunu vurgulayan Önder Eroğlu, “Federasyonumuz burada. Dün akşam başkan yardımcımız, milli kurmay hocalarımız ve yönetimimiz gıda yardımlarıyla geldiler. Nitekim tam bir kardeşlik dayanışması” dedi. tam bir 1919 ruhu, tam bir İstiklal Harbi, inanın herkes yapabilir Çanakkale Savaşı gibi.Depremde buradaydım,depremi yaşadım ama yiyecek ekmeğimiz vardı,hizmetimiz vardı ama Güreş ailemizin ve devletimizin temsilcisi olarak burada ailemize, sevenlerimize, dostlarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz”Bizim duyurumuz olmayan hiçbir habere inanmasınlar, güvenmesinler. Biz burada devletimizi temsil ediyoruz. Verdiğimiz bilgiler yüzde yüz doğru olmalıdır. Güreş camiamız bizden duymadığı hiçbir şeye inanmasın. Hepimizin başı sağolsun” dedi. – İSTANBUL

haber-alaca.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu