Haber

Ordu’da Drone Destekli Trafik Denetimleri Devam Ediyor

Ordu’da trafik güvenliğinin artırılması ve kazaların önlenmesi amacıyla polis ekiplerince drone tabanlı kontroller sürüyor.

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetim Şube Müdürlüğü ekipleri 19 ilçede trafik kontrollerini sürdürüyor. Ekipler, Altınordu ilçesi Atatürk Bulvarı’nda 2 ekiple kontrol gerçekleştirdi. Kontroller sırasında bir ekip Atatürk Bulvarı’nda kural ihlallerinin en sık yaşandığı noktada drone uçurarak beklerken, diğer ekip ise yolda uygulamayı gerçekleştirdi. Trafik kural ihlallerini önlemek için çalışan gruplar, araçlarda cep telefonu kullanımı, emniyet kemeri takmama, kırmızı ışık ihlalleri, tehlikeli araç kullanma, modifiye edilmiş araç ve diğer ihlallere karşı drone kontrolleri gerçekleştirdi. Yapılan kontroller sonucunda trafik kurallarına uymadığı belirlenen sürücülere ceza kesildi.

Denetimlerde ceza alan sürücüler, denetimlerin kendi mal ve can güvenlikleri açısından önemli olduğunu, hatalı olanın kendileri olduğunu söyledi. Sürücüler ayrıca sık kontrollerin trafik kazalarını azaltmada etkili olduğunu da sözlerine ekledi. – ORDU

puturge-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu