Ekonomi

Çin iç tüketimi artıracak paketi açıkladı

Çin, iç tüketimi artırmak için 20 maddelik yeni bir paket açıkladı.

Politika yapıcılar inancı artırmanın ve toparlanmayı desteklemenin yollarını ararken, Çin özel şirketlere verilen kredileri artırmak ve diğer finansman önlemlerini küçük şirketlere genişletmek için adımlar atıyor.

Çin Ulusal Kalkınma ve İyileştirme Kurulu (NDRC) Başkan Yardımcısı Li Chunlin, önlemlerin yüksek fiyatlı eserlerin tüketimini dengelemeyi, hizmet tüketimini artırmayı, kırsal tüketimi teşvik etmeyi, yeni tüketim türleri keşfetmeyi, tüketim tesislerini güzelleştirmeyi ve tüketim tesislerini güzelleştirmeyi hedeflediğini söyledi. tüketim ortamını optimize edin.

NDRC’den yapılan açıklamada, yerel makamların otomobil alımlarını kısıtlamak için yeni tedbirler açıklamaması gerektiği belirtilirken, halihazırda otomobil alımlarını kısıtlayıcı tedbirler almış olan bölgelerin bu tedbirleri yerel koşullara uyum sağlamak için güzelleştirmesi gerektiği belirtildi.

Li, Çin’de otomobil üretiminin ve satışlarının yılın ilk yarısında sırasıyla yüzde 9,3 ve yüzde 9,8 oranında önemli ölçüde arttığını söyledi.

Danıştay tarafından onaylanan önlemlerin, tüketimin ekonomik büyümeyi canlandırmadaki temel rolünü tam olarak vurgulayarak ve ülkenin yüksek kaliteli kalkınmasını sürdürerek iç talebi genişletme stratejisini daha yeterli bir şekilde uygulamayı amaçladığını belirten Li, yerel halkın yılın ilk yarısında tüketim, gıda ve turizm sektörlerinin gelirlerinde net bir şekilde iyi bir toparlanma gösterdi. kaydettiğini söyledi.

Li, söz konusu dönemde gıda branşının birleşik gelirlerinin yüzde 21,4, iç turizm gelirlerinin ise yüzde 95,9 arttığını açıkladı.

haber-demirci.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu